Profesjonalne usługi geodezyjne

Działamy na terenie Mazowsza i Podlasia.
Skontaktuj się z nami i dowiedz się,
co możemy dla Ciebie zrobić.

Tyczenie obiektów budowlanych

Tyczenie polega na fizycznym zaznaczeniu na gruncie lub na istniejących elementach terenu, założeń projektu budowlanego. Wytyczeniu w terenie podlegają główne osie konstrukcyjne oraz punkty charakterystyczne, zarówno obiektów naziemnych jak i podziemnych, dla których zostało wydane pozwolenie na budowę. Są to między innymi budynki i elementy sieci uzbrojenia terenu.

Geodeta poświadcza wykonanie czynności związanych z prawidłowym wytyczeniem obiektu wpisem do dziennika budowy. Bardzo ważne jest zachowanie dużej precyzji, gdyż fachowe wytyczenie gwarantuje w przyszłości bezproblemowe dopuszczenie inwestycji do użytku.

W trakcie trwania prac budowlanych, szczególnie tych bardziej złożonych, oferujemy swoim klientom pomiary kontrolne, które pomagają w uzyskaniu wysokich dokładności wykonania, a tym samym trwałości całego obiektu. W przypadku budynków wielokondygnacyjnych możliwe jest również tyczenie osi konstrukcyjnych na każdej kondygnacji.

Na życzenie klienta dokonujemy wytyczeń wykopów pod budowę, maksymalnej linii zabudowy i innych elementów, które pozwolą na sprawniejsze wykonanie inwestycji.

Podstawowy akt prawny regulujący kwestię tyczenia obiektów budowlanych:

Zamawiając wytyczenie obiektu w naszej firmie możesz być pewny, że zrobimy to dokładnie. Sprawdź również naszą ofertę kompleksowej obsługi inwestycji!! (link do kompleksowej obsługi)

Lubię to!